• üstteki yazarın maaşını tahmin et

  22.
  6 8 bin arası.
  1 ... la loba
 • üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

  3705.
  Sözlügün eski yazarlarından yeni hesap alıp gelen bir digeri. Zaten buraya uludağ sözlük diye bir yer varmış diye gelen olmaz. Tüm yeni nesil yazarlar daha evvel hesabını silen kişiler.
  3 ... la loba
 • giden gider vs kara erik habbesi

  3.
  Giden gidere sempatim var.
  8 -1 ... la loba
 • uludağ sözlük

  22379.
  Arama motoruna daha uludağ yazmaya baslarken alttan reklam videosu giren sözlük. Sözlük adı, reklam videosu sözlük olmalı. Umarım zalla ödedigi paranın bir kısmını cıkarabilmistir satın alan sakallı adam. Yoksa daha sırtımıza cok kırbaç yeriz.
  5 ... la loba
 • medyum

  49.
  Stephen king in the shining kitabı. Filmini çeken kubrick epey degistirmis ve bu king in hoşuna gitmemiş. Cok haklı epey farklı filminden. Kitabı çok daha iyi bence. Filmin kendisi de unutulmaz filmler arasında. Hele jack nicholsonın meshur kapı arasından baktığı yüzü cok meshur.
  2 ... la loba
 • bilinmeyen bir kadının mektubunu yazan kadın kimdi

  3.
  Sabahattin ali ydi tabiki, bir harun abi vakası yaşanmıs. Adama yıllarca kadın takliti yapıp mektuplar yazmış.
  3 ... la loba
 • kin filmi

  3.
  Uyarlama oldugundan yılmaz erdoğanı elestiremecegimiz film. Kendisi daha iyi filmler yapiyor zaten. Saçma bir senaryo ama tabi oyuncular icin izliyorsun.
  3 ... la loba
 • masterchef

  42.
  An itibariyle kedi maması yaptırılan yarışma. Birde sekil şukul yapmışlar, hiç begenmedim.
  2 ... la loba
 • köpek satın alan tip

  1.
  Baslığı böyle açınca başka biri sandınız dimi, ama tam da bu hitabı hakeden insandır. Alt komsum ibo olur kendisi daha evvelde burda kin kusmustum kendine. Bunlar alt komsusuyla beraber iki şımarık kızlarına minik beyaz bebek köpek satın almıslar. 1500 liraya mı ne. Bu yavruları eve bırakıp eşleri fink fink dısarda gezerken yavrular halılarına sıçmış. Bunlar da sırayla yavruları iki katı paraya satmıslar. Ya ben anlamıyorum insanlar hem bu kadar kötü olup nasıl da bu dünyada isleri bu kadar rast gider.
  5 -2 ... la loba
 • sabah ezanı

  1665.
  Uzun zamandır denk gelinmeyen vakit ezanı. Inanan inanmayan cogunluk insana degisik bir his yaşatıyor. Huzur, yeni güne baslangıc ve biraz umut. Hatta ailece cocukken sahura kalktıgımız gecelerin son bardak su serinligi gibi.
  10 -1 ... la loba
 • siddhartha

  23.
  Hermann hesse kitabı diyerek tanımımı yapayım. Aşagısı az spoiler icerir.
  Valla öyle entellektüel yorumlar yapabilecek biri degilim zaten bu tarz buda bilgelik yogalı sabırlı
  ögütlü kitapları hiç sevmem. Ferrarisini satan bilgeyi de zor okudum. Bunun da ilk sayfaları beni delirtti, kıçında donu olmayan biri ben bilgeyim diye herkesi kücümseyerek hint fakiri seklinde virane gezerken kendimi bulucam diye bir kerhane kadınına tutuldu. Kadınla bas bas paraları leylaya oh oh gelsin paralar gitsin karılar derken keşişlik bilgelik yalan oldu. Yıllar gecince vay amk ben ne yapıyorum diye bir ayınma gelen bizim hacılar gibi tekrar imana geldi de kendini dağa bayıra tekrar attı. Kitabın sonuna gelmedim ama olaylar bu sekilde cereyan etti. Yarıdan sonra sevdim kitabı evet.
  3 -1 ... la loba
 • an itibariyle ne yaptığını yaz

  3.
  Ara depo eczane görevi de yaptıgım icin covit servisine ilaç cıkışı yapıyorum.
  3 ... la loba
 • yazarların şu an dinlediği şarkılar

  45747.
  Gönderilen parçayı dinliyorum. Herkesin zevki farklı oldugundan burda paylaşma geregi duymadım.
  1 ... la loba
 • anne

  2118.
  Bir dizide annen yok, kimsen yok denmişti...kendi evladıma ve kedime bile duydugum sevgiyi düşününce su dünyada bizi annemizden başka böyle kusursuz ve karşılıksız kim sever diye düşünüyorum. Sonra herkesin aynı olmadığı olaylar aklıma geliyor, inanamıyorum. Anne olmak bu dünyada bir kadının başına gelebilecek en güzel şey.
  6 ... la loba
 • kedi

  5187.
  2 aydır evimizde. Bu ilk geldiginde kedi gibi davranıyordu ama şuan kendini ele vermeye basladı insan gibi davranıyor evde sanki kücük bir cocuk var. Ozellikle bana annesiymisim gibi salça oldu. Iyiki 2. Cocugu yapmamısım bununla 3 olurdu cinnetlik.
  5 ... la loba
 • evlilik aşkı öldürür mü sorusu

  176.
  Aşk evlensende evlenmesen de biter. Bir kere kavusunca ask biter. En uzun süren asklar genelde platonik olanlardır.
  Bence yani.
  5 ... la loba
 • gratis

  352.
  Dün bir tonik aldım koruyucu kapağı yoktu ürünün. Yani hani o markaya öyle nasıl dandik gıcırdayan bir kapak koyarlar akıl edemedim o an. Kapagı cevirip bosaltıp su doldurup satabilirler yani. Hatta öyle gibi ne kokusu var ne dokusu. Pisman ettirdi aldıgıma.
  1 ... la loba
 • size zarar veren nefret ettiğiniz huylarınız

  51.
  Çok sinirlendigim zamanlar mideme vuruyor, bütün keyfim kacıyor. Halbuki kimse ve hic birsey icin degmez. kendimi telkin edemiyorum ve baş mide agrılarıyla perisan oluyorum.
  2 ... la loba
 • squid game

  47.
  Oglumun sınıf arkadasları izledigi icin kendisi de atlaya atlaya izliyor, bana da izletiyor. Abartılacak bir güzelligi yok. Sürprizi ilk bölümdeydi sonrası pek sarmadı. Yine de akılda kalıcı bir konusu var.
  2 ... la loba
 • ilk maaşıyla mercedes alan hemşirenin mutluluğu

  7.
  Vay hayırsız evlat ben ilk hemsire maasımla anama çamasır makinesi almıştım.
  Gerci kazandıgım ilk para o degildi, lisede kazandığım ilk parayla bikini almıştım. *
  5 -2 ... la loba
 • yeni şeyler getiriyorum