• kız taklidi yapmak

  7.
  Milyon tane sosyal medya aracı varken cok kolay. Milletin resimlerini burda kendi gibi paylasıyorlar. Bir yabancı vs mankeni vardı cok tanınmış olmayan, biri epey zaman onun resmini kendi gibi paylaşmıstı, hatırlayan vardır olley filan yazıyordu entry sonuna. Ahaha ne kafalar yaa.
  5 ... la loba
 • negatif ve aşılı temaslıya karantina yok

  2.
  Mesela cocugun pozitif cıktı sen maske takıp işe gideceksin, bunu diyor. Iyice sacmaladılar. Aşının amacı hastalıgı hafif atlatmaksa aşısız insanlar epey riskte bu durumda. Ben asılı ve covitli olarak işe gidip gelirken dikkat etmezsem bir cok kisiye bulastırır, o kişiler aşısız ise agır gecirmesine sebep olabilirim.
  Gerci ne zamana kadar böyle devam edecek. Bu karantina olayları yüzünden hep eleman eksigi yaşadık zamanında. Her sey dert, iki ucu boklu değnek.
  3 ... la loba
 • aşı olmayı reddeden 3000 sağlık çalışanı

  5.
  Demekki bu 3bin kisi bizdeki gibi kıyak yerlerde çalısan tipler. Biz aşı daha ortada yokken öyle ümitsizdikki, o ekipmanların icinde eksik elemanla yogun bakımlarda nasıl calıstıgımızı biz bildik. Aşı gelince hastanede herkes gelip aşısını hemen oldu. 3. Doz biontech aşımızı da olduk. Suan yogun bakımda covitli hastalara bakınca, bogularak ölmek mi yoksa aşının belki ortaya cıkacak yan etkilerimi diye kıyaslayınca hepimiz aşı dedik. Dünyaya kazık cakacak halim yok ben günümü kurtarayım da kıçımda kuyruk filan cıkarsa da cıksın.
  3 -1 ... la loba
 • aşı olmamak yobazlıktır

  2.
  Maltepedeki aşı karsıtı mitingdeki tipleri ve verdikleri röportajları görünce edinilen düşünce olsa gerek. Resmen ibretlikti. Mitingte konusma yapan adam herkes randevu alsın sistemi kitlesin ama gitmesin filan diyordu. Hastanede muayene olmaya gelince 5 dakika sistem gitse sekreteri dövmeye kalkıyor bunlar.
  8 -2 ... la loba
 • anı defteri olarak sözlük kullanmak

  40.
  Ozellikle yapmasamda seneler evvelki entrylere denk gelince eski anılar ve o günkü duygular canlanıyor. Bir bakıma dogru tanım.
  2 ... la loba
 • sekste erkeğin sırtını yırtan kadın

  2.
  (bkz: şov yapmak).
  4 -1 ... la loba
 • trans kadın doktor meslekten men edildi

  10.
  Trans olup meslegine yıllardır devlet memuru olarak devam eden arkadasım var, kimse dedikodusunu yapmak dışında hakkında bir islem yapmadı, yapamaz. Cünkü isinde cok profesyonel disiplinle çalısıyor. Isin aslını bilmiyoruz, bizim bilmemizi istediklerini biliyoruz sadece. Magdur olan gercekte kim, hastalar mı doktorumuz mu.
  4 ... la loba
 • okul kantininde satılan tostlar

  29.
  Çok aç olundugundan mıdır nedir hep güzel yaad edilir, ne güzel tost yapıyorlardı diye. Halbuki git bak nasıl leş ortamda yapılıyordur, git kaldırım yala daha hijyenik.
  4 ... la loba
 • 6 yıllık evli adam kayınvalidesine aşık oldu

  12.
  Hiç inandırıcı degil.
  5 ... la loba
 • dark dizisi

  5.
  2017de ilk sezonu yayınlanırken ilk bölümlerini izleyip sıkıcı buldugum dizi. Son dönemlerde cok goy goyu döndüğü icin sans verdim. Bir fringe asla olamaz ama. Yani tamam merak uyandırıyor ama tek duygu bu.
  4 ... la loba
 • sabahları en iyi gidecek kahvaltı menüsü

  46.
  Baskasının hazırladığı menüdür. Insan on saat kahvaltı hazırlamaya üseniyor.
  3 ... la loba
 • kedi kreşi

  1.
  Yavru kediler icin acılması gereken kreş. Bunları sabah gelip alsınlar, orda birbirini mi cırmaklıyorlar, gözlerini mi oyuyorlar, ısırmaya doysunlar aksam gelsin bunlar. Yeter ya, savaş meydanı gibi ev. Boyuna da baksan elim kadar. Cene hic susmuyor.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2185204/+
  7 -1 ... la loba
 • ne giyecegine karar verememek

  7.
  Mevsimi gelen sorunsal. Şuan hava kapalı ve hafif serin, oglen alsancak gavur cinsel bölgesi gibi olur. Belime ceket baglayınca götüm kazan gibi duruyor ulan ne giyecegim ben.
  4 -1 ... la loba
 • aslan burcu erkeği

  1132.
  Aslan burcu erkegini hep öveceksin takdir edeceksin olayı bu. Kendilerini mükemmel görürler cünkü ve öyle hissettirilmek isterler.
  Oldu paşam.
  4 ... la loba
 • pis pantolonu ile oturan misafir

  2.
  Annelerimiz bunun icin koltuk örtüsü icat etmiş. Yabancı göt kokusuna karşı. Düsünsene komsunun terli götünün kokusu örtü olmasa koltuga sinecek. Öğk.
  7 ... la loba
 • sabah sabah gelen sevişme isteği

  10.
  Sabah erkeksiyonu yaşıyanlar da varmış.
  5 ... la loba
 • çiğ börek

  144.
  Un, su, tuz katılarak hamuru yapılır. 3te 2 oraninda soğan rendelenir ki suyu çıksın 3 te 1 oranında kıyma tuz, karabiber. Hamuru ince açılır. Kızgın yagda kızartılır.
  Aksam masterchefte bunların tam tersini yaptılar. Igrencti, stüdyoyu basıp tatar ramazan gibi tokatlayasım geldi hamzayı felan.
  3 ... la loba
 • lahmacuncuya kıyma verip lahmacun yaptırmak

  10.
  Gecen bunu denedim artık fırıncılar da cok bozmuş o kıymayı pide gibi ince hamura yıgmıslar pide desen degil lahmacun hic degildi, angutlar.
  2 ... la loba
 • üç kulaklı beş gözlü yaratıklar

  2.
  5 gözün nerde konuçlandığı önemli, ben isterdim elimin icinde olsun çünkü saclarımın arkasını fönlerken zorlanıyorum. Yada kafamın arkasında da olabilir bak bilemedim. Tak cıkar seklinde fonksiyonel de olabilir. 3 kulağa gerek yok yalnız valla onu ameliyatla aldırırız nolmiş.
  2 ... la loba
 • kafayı kazıtmak

  55.
  Kimseye yakısmayan eylem. Bebeklerin filan da kazıyorlar sacı gür çıksın diye o sevimli şeyler bile tipsiz oluyorken kimse kazınmış kafayla, neyse efil efildir heralde.
  3 ... la loba
 • yeni şeyler getiriyorum